Особливості проведення тендерних закупівель

Один з розповсюджених міфів про торги полягає в тому, що вони почали діяти в України лише в 2016-му році. Насправді, вони проводились і роками раніше, але відбувалося це саме в живому форматі і для участі в таких процедурах було потрібно отримати відповідне запрошення. В цілому. процедура вважалась максимально корупційною, через що й була створена система ПроЗорро.

Наразі, можна сміливо говорити, що цей проект показав себе саме з позитивного боку. На сьогодні, ми можемо обирати, причому є самі різні типи торгів. Вони можуть бути комерційними, що дозволяє створювати свої заявки приватним компаніям, зацікавленим в недорогій продукції або послугах.

Більш популярними вважаються все-таки державні замовлення. Формат тендерів все ще максимально розповсюджений і коли мова йде про навчальні заклади, комунальні установи й інші подібні організації, то вони зобов’язані проводити всі закупівлі саме через систему ПроЗорро. На сьогодні, навіть дороги в Україні будуються не без участі системи ПроЗорро, де виставляються тендери для пошуку виконавців таких проектів.

Знайти такі лоти можна на сайті tender.uub.com.ua, де перелік оголошень оновлюється максимально часто, що дозволяє учасникам першими дізнаватися про запуск нових тендерів.

Цікаві моменти, що стосуються державних торгів

Важливо зазначити, що сама процедура зазвичай виглядає однаково і незалежно від типу торгів, послідовність етапів не сильно змінюється.

Говорячи ж про державні замовлення, варто враховувати такі моменти, як:

  • Економічна складова – основним критерієм для державних установ завжди буде економічний фактор. Це досить корисна порада, яка дає змогу менш відомим компаніям отримати реальні шанси на перемогу в торгах;
  • Прозорість – саме державні тендери вважаються найменш закритими, тому інші учасники мають змогу ознайомитися з інформацією про інших учасників, але зробити це вони можуть уже після закінчення часу, відведеного на прийом заявок;
  • Контроль – саме державні торги більше за все контролюються системою ПроЗорро. Як результат, в таких торгах важче за все провести якісь махінації, що інколи відбувається у випадку зі звичайними аукціонами.

Більш досвідчені спеціалісти рекомендують користувачам перед подачею заявки більш детально ознайомитися з принципом державних тендерів, що буде не зайвою інформацією.