Прийняття та підписання закону про право на продаж землі

Новий закон (2178-10) є прямим наслідком голосування за відкриття ринку землі на території України. Вже незабаром продаж земель сільськогосподарського призначення буде дозволеним для фізичних осіб. Реформа дає змогу розпоряджатися угіддям фізичним особам з першого липня 2021 року. Юридичні особи зможуть скористатися цим правом в 2024 році.

Голосування за відкриття земельного ринку завершилося ухваленням закону 2178-10

Ринок землі не здатен існувати без аграрної продукції з України, так як наша держава є одним з великих експортерів сільськогосподарської продукції. Близько 56% посівних площ відведено під зернові культури, серед яких є озима пшениця. Абсолютна більшість регіонів держави вирощує зернові, але степова та лісостепова зона є лідерами.

Також Україна є одним з лідерів за площею угідь для аграрного використання. Це сприяє розширенню рослинництва та тваринництва. Культури, які вирощуються в помірному кліматичному поясі, дають змогу займатися скотарством.

Відкритість та чесність механізму продажу ділянок землі довго була під сумнівом. Також власників землі турбував факт, що вони не мали права на те, щоб реально розпоряджатися наділами. Лише в березні минулого року все змінилося з ухваленням закону про ринок землі. Це є лише початком реальної роботи над впровадженням ринкових відносин між землевласниками, орендарями та покупцями. Прозорість та чесність торгівлі забезпечується завдяки системі «Prozorro.Sale». На публічних аукціонах створюється дієвий механізм продажу держмайна.

Продаж землі для використання в сільському господарстві дозволяє не лише розширити бізнес, але взяти гроші в кредит, де заставою буде саме земля. Ресурси можна використовувати максимально продуктивно, прибравши корупцію.

Голосування за створення ринку землі, подальший продаж аграрних ділянок

Яка вигода наявності ринку земля для економіки України? Як вказує міністерство аграрної політики, зняття мораторію на продаж сільськогосподарської землі дасть до бюджету 0,7-1,5 мільярди USD щороку. Додатково прибутки можна збільшити при створенні нормативно-правової бази, яка буде регулювати новий ринок. Також до цього можна додати запуск відкритого реєстру аграрних угідь. Більше новин про систему «Прозорро» та земельний ринок можна дізнатися на сайті https://megasale.com.ua/golosuvannya-za-rynok-zemli-rezultaty/.